لامپ ویدئو پروژکتور، لامپ دیتا پروژکتور و سایر قطعات اصلی پروژکتور Projector Lamps

فروش لامپ ویدئو پروژکتورهای هیتاچی، ایسر، بنکیو، سانیو، اپتما، کنون، شارپ، میتسوبیشی، پروکسیما، پاناسونیک، اپسون، سانیو، ان‌ای‌سی، سونی و... با کیفیت عالی و گارانتی

لامپ ویدئو پروژکتور اپسون

لامپ ویدئو پروژکتور بنکیو

لامپ ویدئو پروژکتور اپسون لامپ ویدئو پروژکتور بنکیو
Epson projector Lamps Benq projector Lamps 

لامپ ویدئو پروژکتور اینفوکوس

لامپ ویدئو پروژکتور پاناسونیک

لامپ ویدئو پروژکتور اینفوکوس لامپ ویدئو پروژکتور پاناسونیک
 Infocus projector Lamps  Panasonic projector Lamps 
لامپ ویدئو پروژکتور سونی لامپ ویدئو پروژکتور اپتما
لامپ ویدئو پروژکتور سونی لامپ ویدئو پروژکتور اپتما
Sony projector Lamps  Optoma projector Lamps 

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور


نکته: قیمت لامپ پروژکتورها  (از نوع درجه یک) با دو ماه (یا 100 ساعت) گارانتی لامپ  ارائه می‌شود. ضمنا قیمت لامپ ویدئو‌پروژکتور در صورت تعویض توسط کارشناسان این شرکت مشمول هزینه اضافی (اجرت) نمی‌شود مگر در شرایطی که دستگاه طبق نظر کارشناسان نیاز به سرویس داشته باشد و توسط مشتری تایید شود. برای اطلاع از موجودی و قیمت لامپ ویدئو پروژکتور مورد نظر، لطفا از طریق تماس تلفنی و یا پیام‌رسان واتس‌اپ (مندرج در صفحه ارتباط با ما) اقدام کنید. برای این کار لازم است مارک و مدل دستگاه اعلام شود.

با توجه به مصرفی بودن لامپ ویدئو پروژکتورها و پایان عمر این قطعه پس از مدت زمانی مشخص (که البته به نحوه استفاده صحیح از دستگاه نیز بستگی دارد)، نیاز به تعویض لامپ دیتا پروژکتور از مسائلی‌ست که کاربران دیر یا زود با آن مواجه می‌شوند. در صورت فرسودگی و استهلاک زیاد دستگاه (یا در صورتیکه تعویض لامپ پروژکتور دیگر توجیه اقتصادی نداشته باشد) می‌توانید برای انتخاب  و خرید ویدئو پروژکتور از این لینک کمک بگیرید. همچنین برای مشاهده مطالب مربوط به سایر قطعات اصلی ویدئو پروژکتور بر روی لینک زیر (در پاراگراف بعد) کلیک کنید.

گروه فنی آداک‌پروژکتور هیچ نمایندگی و شعبه‌ای در کشور نداشته و علاوه بر فروش ویدئو پروژکتور و ارائه خدمات پس از فروش آن، امکان تامین لامپ پروژکتورهای موجود در بازار ایران را نیز دارد. فروش لامپ ویدئو پروژکتورهای هیتاچی، ایسر، بنکیو، سانیو،
اپتما، کنون، شارپ، میتسوبیشی، پروکسیما، پاناسونیک، اپسون، سانیو، ان‌ای‌سی، سونی، و ... (با کیفیت عالی و از نوع درجه یک) به همراه سرویس و تامین قطعات و تعمیر تخصصی همه برندهای مذکور از جمله خدمات قابل ارائه توسط گروه فنی و پشتیبانی سیما پردازان آداک است. آن دسته از مشتریان گرامی که از پایان یافتن طول عمر لامپ دستگاه خود اطمینان حاصل نموده‌اند، می‌توانند با اعلام مارک و مدل دستگاه خود به واحد فنی شرکت آداک، از موجودی و قیمت لامپ ویدئو پروژکتور مورد نظرِ خود اطلاع حاصل نمایند. ضمنا سرویس و تعمیر ویدئو پروژکتور (همه برندها) از جمله خدمات قابل ارائه توسط آداک است.

لازم به ذکر است لامپ دیتا پروژکتور جزء اصلی‌ترین و در عین حال گران‌‌قیمت‌ترین قطعات این دستگاه است و در خصوص همه ویدئو پروژکتورها تعویض لامپ توصیه نمی‌گردد. گاهی پس از پایان عمر لامپِ دیتاپروژکتور‌های پرتابل و ارزان قیمت، با توجه به قیمت نسبتا بالای لامپ، بهتر است دیتا پروژکتور جدیدی خریداری گردد. این مورد در خصوص پروژکتورهای ارزان قیمت که معمولا برند معتبری هم نیستند بیشتر توصیه می‌گردد. با توجه به اینکه بیشتر نقصهای فنی، مربوط به لامپ ویدئو پروژکتورهاست توصیه می‌شود در هنگام کاهش نور و یا مواجه شدن با آلارم تعویض لامپ، سریعا دستگاه را به واحد فنی ارسال نمایید. چرا که گاهی ترکیدگی لامپ در داخل ویدئو پروژکتور موجب آسیب رسیدن به بخشهای دیگر دستگاه نیز می‌گردد.
رعایت اصول استفاده صحیح از ویدئو پروژکتور می‌تواند در افزایش طول عمر دستگاه بسیار موثر باشد.

 

طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور


• عمر لامپ پروژکتورها عموما با دو عدد مشخص می‌شود، یک عدد در حالت کارکرد نرمال و عدد دیگر در حالت Eco Mode یا حالت اقتصادی. در حالت اقتصادی ویدئو پروژکتور با نیمی از توان پرتوافشانی خود کار می‌کند و در عوض طول عمر لامپ پروژکتور دو برابر می‌شود.

• آنچه که تا کنون توسط واحد فنی آداک مشاهده شده، طول عمر 2000 ساعت در حالت نرمال و طول عمر 4000  ساعت در حالت اقتصادی است، و در بسیاری از موارد تعویض لامپ، به دلایل مختلف نظیر نحوه استفاده، شرایط محیط و ... حتی این اعداد محقق نمی‌شوند و لامپ زودتر می‌سوزد. متاسفانه امروزه هم کمپانی‌های سازنده در بروشورها و فایل‌های PDF از اعداد اغراق‌آمیز استفاده می‌کنند و هم گاها ملاحظه می‌شود که فروشندگان به این ابهام دامن می‌زنند و مشتریان را که در مرجله انتخاب و خرید ویدئو پروژکتور به طور طبیعی بر روی این عدد طول عمر حساس هستند تهییج می‌کنند. در صورتی‌که این عمر لامپ متعارف اعلام شده برای کاربران مطلوب نباشد، می توانند از
ویدئو پروژکتورهای لیزری استفاده کنند که البته هم دارای تنوع مدل کمی هستند و هم قیمت‌های بالاتری دارند.


• هنگامی که لامپ ویدئو پروژکتور به پایان عمر خود نزدیک می‌شود معمولا علائمی که ملاحظه می‌شوند عبارتند از: کمرنگ شدن تصویر پروژکتور، پیغام پایان عمر لامپ بر روی تصویر، و قرمز شدن LED مربوط به لامپ بر روی پنل دستگاه. با آشکار شدن هر یک از این علامت‌ها بهتر است از روشن کردن دستگاه خودداری کنید و در اولین فرصت پروژکتور را برای بررسی بیشتر و کارشناسی به واحد فنی ارسال کنید.


• عمر لامپ ویدئوپروژکتور معمولا به دو صورت به پایان می‌رسد؛ یا به مرور زمان نور و تصویر دستگاه ضعیف‌تر می‌شود و یا اینکه به طور ناگهانی لامپ می‌سوزد. توصیه می‌شود در صورتیکه نور دستگاه در حال ضعیف شدن است، قبل از ترکیدن لامپ و احتمال آسیب به سایر قطعات، زودتر نسبت به تعویض لامپ اقدام نمایید. در صورت ترکیدن لامپ داخل دستگاه، به جز تعویض لامپ سرویس ویدئوپروژکتور نیز ضروریست. هر چند این کار (سرویس) در هر حال توصیه می‌شود. ضمنا در صورتیکه فقط لامپ پروژکتور را تهیه کرده باشید به این نکته توجه فرمایید که ترکیدن لامپ مشمول گارانتی نخواهد بود؛ چرا که امکان اتصال نادرست یا معیوب بودن قسمت دیگری از دستگاه که توسط کارشناسان بازبینی نشده می‌تواند در این امر دخیل باشد.
 

نکات مهم تعویض لامپ ویدئو پروژکتور• پایان عمر لامپ پروژکتور از متداولترین عیوبی‌ست که برای این دستگاه‌ها اتفاق می‌افتد ولی دقت نمایید که همیشه عدم پخش تصویر به معنای پایان کار لامپ نیست و ممکن است کارشناس فنی مربوطه نقص دیگری با برآورد هزینه کمتر برای دیتا‌پروژکتور تشخیص دهد. به عنوان مثال یکی از موارد رایج که ایرادی مشابه پایان عمر لامپ را نشان می‌دهد، کثیفی بیش از حد دستگاه و ورود گرد و غبار زیاد به داخل آن است. بنابراین زمانی که دستگاه آلارم لامپ نداده و صرفا تصویر روی پرده نمایش کم‌رنگ یا تار شده است، ممکن است با سرویس و هزینه ناچیز ایراد برطرف شود. 

• ویدئو پروژکتور علاوه بر استفاده صحیح توسط کاربران به سرویس و نگهداری به موقع - سالی یک الی دو بار بسته به میزان استفاده و شرایط محیطی - نیاز دارد. بنابراین توصیه می‌شود به آن همچون سایر لوازم الکترونیکی نگاه نکرده و سرویس ویدئو پروژکتور خریداری شده از مراکز معتبر را به کارشناسان فنی آن ارجاع دهید. بدیهی است اگر دستگاه شما در یک کلاس آموزشی و چند بار در روز استفاده می‌شود یا در یک محیط پرگردوغبار یا پردود زیر بار قرار می‌گیرد، بهتر است حساسیت برای سرویس آن بیشتر شود تا از هزینه‌ای احتمالی بیشتر جلوگیری شود. 

• از تعویض لامپ توسط افراد غیر‌کارشناس و تعمیرکاران غیر‌مجاز جدا خودداری نمایید. تعویض لامپ ویدئوپروژکتور بدون سرویس کامل ویدئو پروژکتور اعم از خارج کردن قطعات شکسته  لامپ، تمیز نمودن ال سی دی ها، فیلترها، قسمت اپتیک و تنظیمات احتمالی پروژکتور، باعث کم‌اثری تعویض لامپ شده و در مواردی می‌تواند منجر به آسیب دستگاه گردد.

• از خرید لامپهای ارزان قیمت Knock off خودداری نمایید. شاید این لامپها در ابتدای امر مقرون به صرفه به نظر برسند ولی می‌توانند باعث نوسانات برق شده و منجر به آسیب دیدن سایر قطعات و مولفه‌های داخلی ویدئو پروژکتور شوند. ضمنا تجربه نشان داده این لامپ‌ها علاوه بر موارد ذکر شده، تصویری به مراتب ضعیف‌تر نسبت به لامپ‌های اصل ارائه می‌دهند و نیز طول عمر کمتری خواهند داشت.

• از تعویض مغزی لامپ ویدئو پروژکتور (برنر) به جای کل لامپ اجتناب کنید. معمولا قیمت‌های خیلی ارزان که در خصوص لامپ پروژکتور اعلام می‌شوند مربوط به مغزی لامپ هستند نه لامپ کامل. این کار موجب می‌شود عمر لامپ پایین بیاید و احتمال آسیب به دستگاه را بسیار بالا می‌برد و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.


•  لامپ ویدئو پروژکتور بر خلاف تصور بسیاری از کاربران لزوما توسط خود کمپانی‌ها تولید نمی‌شود و تولید کننده اصلی و معتبر لامپ این دستگاه‌ها چند شرکت نظیر فیلیپس، اسرام، یوشیو و ... هستند.

• بعد از تعویض لامپ - به شرط سرویس کامل ویدئو پروژکتور - کاربران کیفیت تصویر و نوری معادل 70 درصد تصویر اولیه دیتا پروژکتور خود دریافت می‌کنند. علت این امر استهلاک سایر قطعات ویدئو پروژکتور است.

• سعی کنید با دقت نظر در ساعت کارکرد لامپ، یا چراغ آلارم لامپ و یا هنگامیکه نور لامپ ویدئو پروژکتور ضعیف می‌شود، قبل از ترکیدن لامپ داخل دستگاه، آنرا جهت تعویض به تعمیرگاه ارسال نمایید. چرا که جیوه لامپ ترکیده شده می‌تواند به مدارات و سایر بخش‌های دستگاه آسیب وارد کند و منجر به بالا رفتن
هزینه تعمیر ویدئو پروژکتور شود.

• در بیشتر موارد برای تعویض لامپ ویدئو پروژکتور نیازی به تعویض کامل آن نبوده و کافی است حباب لامپ تعویض شود. ولی گاهی در اثر درجه حرارت بالا یا ضربه و از این دست کاور لامپ یا هاوزینگ (هاوسینگ) نیز آسیب می‌بیند که لازم است لامپ به صورت کامل تعویض شود. ضمنا در برخی از مدل‌های حرفه‌ای یک تراشه یا آی‌سی بر روی کاور قرار دارد که به نوعی شمارنده عمر لامپ Lamp Counter بوده و در این صورت نیز می‌بایست کل لامپ (حباب + کاور) تعویض شده و یا IC جداگانه تهیه و همراه حباب تعویض شود. بنابراین با توجه به توضیحات، ضروریست در زمان استعلام قیمت لامپ پروژکتور، در صورت نیاز به کاور یا هاوزینگ مراتب را به کارشناس مربوطه اعلام نمایید.

• دقت داشته باشید که چیزی با عنوان تعمیر لامپ ویدئو‌پروژکتور موضوعیت ندارد. اگر با این اصلاح مواجه شدید منظور خدمات‌دهنده همان تعویض برنر (مغزی) لامپ است که در بالا به آن اشاره شد و به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.


جهت دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت لامپ دیتاپروژکتور مورد نظر خود، با ما
تماس بگیرید.